ناهارخوری ایکیا:

ناهارخوری ایکیا یکی از جدیدترین مدل های ناهارخوری سال می باشد. در ابتدا بهتر است توضیحی در رابطه با کلیت ناهار خوری برای شما بدهیم: منظور از ناهار خوری یعنی میزو صندلی ناهار خوری لذا در مطالب بعدی ابتدا به توضیح آن خواهیم پرداخت. و سپس به توضیحاتی راجع به این مدل ناهار خوری خواهیم پرداخت:
ناهارخوری ایکیا با طرح مدرن و جدید موجود است. در قدیم بیشتر عادت داشتند که بر روی زمین غذا بخورند اما امروزه و در زندگی مدرن بیشتر از میز و صندلی استفاده میشود.  و کاربرد بسیاری دارد لذا در هنگام خرید میز و صندلی باید به نکاتی توجه نمود تا خریدی عالی انجام شود . زیرا در عصر حاضر که قیمت ها دارای نوسان است و روز به روز بیشتر میشود بهتر است.  به نکات لازم توجه شود که کالایی با کیفیتی مناسب و البته قیمت مقطوع خریداری نمود.
ناهارخوری ایکیا ناهارخوری ایکیا ناهارخوری ایکیا svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww

نکات مهم در خرید ناهارخوی ایکیا :

در ادامه به نکات کلیدی و کلی به اختصار خواهیم پرداخت:
امروز بسیار مد شده است که از میز ها و صندلی های لنگه به لنگه استفاده میشود اما بهتر است اینکار نکنید یعنی اگر صندلی مدرن است بهتر است میز هم مدرن باشد.و اگر کلاسیک مدنظرتان هست هردو کلاسیک باشد.
ابتدا در رابطه با صندلی نکاتی بیان میشود و سپس درابطه با میز بیان خواهیم نمود
اگر پایه های میزتان موج دار است باید صندلی انتخاب کنید که پایه ها یا پشتی های مشابه داشته باشد یا پارچه ای که انتخاب میکنید دارای طرح باشد.
اگر میزتان مربعی یا مستطیلی شکل است صندلی هایی بخرید که نشیمنگاه مربع یا مستطیلی شکل دارد.
در رابطه با اندازه استاندارد صندلی ناهار خوری باید گفت که پهنای استاندارد یک صندلی ناهار خوری بدون دسته ۵۶سانتی متر است.
اگر میز ناهار خوری و اتاق ناهار خوری بزرگی دارید و فکر میکنید این اندازه استاندارد برای آن کوچک است میتوانید از صندلی بزرگتری استفاده کنید.
نکته ای که در این رابطه باید توجه کرد این است که صندلی های دارای عرض کوچکتر از ۴۳سانتی متر انتخاب نکنید زیرا به اندازه کافی راحت نیستند. ارتفاع استاندارد نشیمنگاه یک صندلی ناهارخوری از سطح زمین ۴۵الی۴۸سانتی متر است. به طور کلی میتوان گفت از نشیمنگاه صندلی تا لبه میز حداقل باید ۳۰سانتی متر فاصله باشد.
صندلی های ناهار خوری باید به راحتی جابه جا شوند.اگر کودکان یا افراد مسن میخواهند استفادع کنند نباید زیاد سنگین باشد که به راحتی بتوانند جابه جا کنند.

میز ناهار خوری ناهارخوری ایکیا ناهارخوری ایکیا svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww

چطور روکش صندلی ناهارخوری انتخاب کنیم؟

در رابطه با پارچه روی صندلی باید گفت که برای نگهداری راحتتر از روکش چرم( طبیعی یا مصنوعی)،شبه جیر و کتان میتوان استفاده کرد. و از پارچه های چند لایه که پرز زیادی دارد مثل مخمل و جاجیم خودداری شود زیرا زود کهنه میشود و زیبایی خود را از دست میدهد.
از بهترین نوع پارچه میتوان پارچه های ساخته شده از ریون و پلی استر و ترکیب با پارچه های طبیعی نام برد.

 

حال به شرح و توضیح میز خواهیم پرداخت:
همانطور که قبلا بیان شد قیمت یک بعد مهم در یک کالا میباشد . که در رابطه با این نوع کالا باید گفت که مواردی از قبیل جنس و مدل میز ناهاخوری استاندارادهای لازم و مهم تر از همه این ها به قیمت باید توجه کرد.
هنگامی میخواهید یک میز بخرید بسته به اینکه از چه نوع جنسی هست قیمت آن متفاوت است میزهای ناهارخوری در جنس های چوبی فلزی شیشه ای و ترکیبی از چوبی و شیشه ای موجود است. در میان افرادی که میز ناهارخوری خریداری میکنند جنس چوبی آن طرفدار بیشتری دارد زیرا با توجه به قیمتی که پرداخت میکنند به صرفه میباشد.

مشاهده جدیدترین مدل های ناهارخوری

جنس بعدی که در مورد میزهای ناهارخوری وجود دارد فلزی است که در انواع فولاد ضد رنگ روی و مدل های نقاشی شده موجود است.
از نوع دیگر پلاستیک و لمینت هست که در مقابل لکه مداوم است و نیاز به نگهداری خاصی ندارد و علاوه بر آن دارای قیمت ارزانی هست.
اگر شخصی میخواهد با قیمت مناسب و ارزانی بخرد این مدل میزها انتخاب مناسبی است. میزهای ناهار خوری بسته به اینکه چه شکلی باشد و چند نفره باشد دارای قیمت متفاوتی میباشد. میزهای ناهارخوری در مدل های دایره ای،مربع،مستطیل و..‌‌‌‌…. قابلیت استفاده دارد.
در هنگام انتخاب باید با توجه فضا و دکوراسیون مدل میز را انتخاب کرد علاوه بر آن اگر برای فقط پذیرایی و رسمی میخواهید.  میز مستطیل انتخاب بهتری است.  و اگر معمولا گفتگو های خودرا دور میز انجام میدهید و خواهان فضای رسمی تر هستید.  میز دایره ای انتخاب بهتر است.
از مواردی که در قیمت میز موثر است این است که میز چندنفره است. که میزها بسته به دکوراسیون و نیاز افراد به دونفره چهارنفره هشت نفره و……. تقسیم میشود.
اگر میخواهید در پذیرایی خود میز ناهارخوری بزارید و پذیرایی بزرگی دارید میز هشت نفره یا بیشتر مناسبتر است. از مسائل بسیار مهم در انتخاب یک میز همانند انتخاب یک صندلی توجه به استانداردهای لازم میباشد زیرا شما زمانی که غذا میخورید اگر احساس راحتی نداشته باشید این نشانه این است میز شما استاندارد نیست.

نشانه های میز ناهارخوری استاندارد:

از نشانه های استاندارد بودن میز ناهار خوری این این که هنگام غذا خوردن مجبور نشوید زیاد خم شوید.  و همچنین زیاد هم صاف نباشید. هنگامی که میز را در مکانی قرار میدهید توجه کنید که فضای کافی برای رفت و آمد هم موجود باشد.
با توجه به این فاکتورهایی که بیان شد شما میتوانید یک میز ناهار خوری با قیمت مناسب خریداری کنید.حال پس از توضیح مفصل در مورد انواع و اقسام ناهار خوری به توضیح و شرح ناهارخوری ایکیا خواهیم پرداخت:
لازم به ذکر است بیان شود تمامی موارد ذکر شده در رابطه با ناهار خوری ایکیا نیز وجود دارد و در رابطه با آن صدق میکند. میز ناهارخوری ایکیا از دونفره شروع و ادامه دارد برای مثال ویژگی های یکی از مدل های ان را شرح خواهیدم دادبرای مثال ناهار خوری وجود دارد که چهارنفره میباشد که جنس آن هم چوبی میباشد:
طول میز: ۱۱۸ سانتیمتری
عرض میز: ۷۴ سانتیمتر
ارتفاع میز: ۷۴ سانتیمتر
عرض صندلی: ۴۱ سانتیمتر
عمق صندلی: ۴۱ سانتیمتر
ارتفاع صندلی: ۴۴ سانتیمتر
و در رابطه با چوب آن نیز باید گفت از چوب درخت کاج میباشد. نمونه ای که برای شما بیان کردیم یک نمونه از ناهار خوری ایکیا میباشد . و محدود به این مدل نیست و دارای مدل های بسیاری میباشد لذا دست شما برای اتتخاب باز است و شما در انتخاب محدود نیستید.

تجهیز و بازسازیتعمیرات مبلمانصندلی و میز ناهار خوریمبلمان اداریمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *