ناهارخوری تاشو:
امروزه و با توجه به اینکه خانه ها کوچکتر و نقلی شده است و فضا کمتری در اختیار خانواده ها وجود دارد و به طور کلی میتوان گفت خانه ها کوچک و آپارتمانی شده است لذا امکان استفاده از میز و صندلی های بزرگ وجود ندارد و از آنجایی که این کالا امروزه بر خلاف گذشته به عنوان کالایی ضروری و لازم در هر خانواده ای شناخته میشود لذا ناهار خوری تاشو بهترین انتخاب میباشد. یکی از مواردی که هنگام انتخاب ناهار خوری باید به آن توجه کرد قیمت میباشد چرا که در عصر جدید و با توجه به تورم و قیمت زیاد وسایل،طبیعی است که برای خرید وسایل وسواس خاصی به خرج دهیم و لوازم خانه از جمله میزناهار خوری تاشو از این قاعده مستثنا نیست.
در ادامه توضیحاتی داده میشود تا شما بهترین جنس و بهترین مدل با توجه به دکوراسیون خانه خود و استانداردهای لازم هنگام خرید همچنین با قیمتی مرغوب خریداری کنید.
جنس میز ناهارخوری تاشو ممکن است چوبی یا فلزی یا پلاستیکی و یا ترکیبی از اینها باشد
و انتخاب این جنس بسته به سلیقه شما و نوع دکوراسیون شما متفاوت میباشد.
در رابطه با مدل و شکل میز هم باید گفت کاملا به سلیقه شما بستگی دارد اما اگر جز خانواده هایی هستید که صحبت های خود را سر میز انجام میدهید میز گرد مناسبترین میباشد و اگر برای پذیرایی از مهمانان میخواهید مستطیل بهتر میباشد.
از نظر استاندارد باید گفت که شما هنگامی که بر روی میز مینشینید باید احساس راحتی کنید یعنی وضعیتی نباشد که مجبور بشید زیاد خم شوید و اگر این اتفاق بیفتد یعنی میز استاندارد نیست.
حتی الامکان از خرید میزهای بی کیفیت و نامرغوب خودداری کنید چرا که شما هزینه ای انجام میدهید اما در نهایت مورد رضایت شما نخواهد بود.
در رابطه با قیمت باید گفت که قیمت میزهای ناهار خوری تاشو متفاوت است و این تفاوت به دلیل تنوع بسیار زیاد جنس و نوع چوب آن و مدل های آن میباشد.
در رابطه با جنس باید گفت که جنس چوب یکی از پرطرفدارترین ها میباشد و از نظر نوع باید گفت چوب راش یکی از بهترین چوب ها و در عین حال دارای قیمت بالاتری است اما در برابر گرما و رطوبت و آب مقاوم است.
از دیگر مواردی که در قیمت میزهای تاشو اثر دارد اینکه شما میخواهید میز چند نفره بخرید و این بستگی به نیاز شما دارد اگر تعدادتان کم و محدود است دو یا ۴نفره کفایت میکند اما اگر تعداد بیشتری هستید یا براب مهمانی میخواهید باید میز بزرگتری خریداری کنید و در نتیجه در قیمت اثر خواهد گذاشت
در ابتدا مطلب با بیان بعد قیمت و اهمیت بسزایی که در ناهار خوری تاشو شما داشت شروع کردیم و در ادامه به مواردی از قبیل جنس و استانداندار های لازم نیز اشاره نمودیم حال به مطلب بعدی خواهیم پرداخت.
شاید برایتان سوال پیش آید که آیا ناهار خوری تاشو تنوع هم دارد و یا یک نواخت است؟
در پاسخ به این سوال شما باید گفت که
ناهارخوری تاشو مدل های متفاوتی دارد و یکنواخت نیست
یکی از مدل های این نوع از ناهار خوری مدل معمولی آن میباشد که به طور مفصل در مطالب قبلی در مورد بعضی ویژگی ها و مشخصه های آن توضیح دادیم و در مطالبی بعدی نیز به سایر موارد خواهیم پرداخت.
از دیگر مدل های ناهار خوری تاشو میتوان گفت که مدل دیواری میباشد که یکی از مدل های کاربردی و بسیار جالب در بین سایر مدل ها میباشد این نوع میز بر روی دیوار نصب میشود و جای بسیار کمی را اشغال میکند و غالبا دونفره میباشد و زمانی که قصد استفاده از آن را ندارید میتوانید آن را جمع کنید و موازی با دیوار قرار دهید تا فضا اضافی اشغال نکند.
همچنین در رابطه با ناهارخوری تاشو دیواری باید گفت که این قابلیت را دارد که در کنار دیوار به صورت نیمه به حالت کنسولی مورد استفاده قرار بگیرد.
این حالت علاوه بر اینکه دکوری شبیه کافه ایجاد می کند، حس متفاوتی را به اعضای خانواده انتقال می دهد.
اگر میز های تاشو با صندلی های تاشو همراه شوند، به راحتی می توانید بعد از استفاده تمامی آن ها را جمع و در یک فضای بسیار کوچک جای دهید.
همانطور که هر کالایی محاسن و معایبی دارد ناهار خوری تاشو نیز همینطور است و از این قاعده مستنثتا نیست در رابطه با معایب این ناهار خوری باید گفت که عیب آن خیلی کم است و چندان قابل توجه نیست و آن این است که به راحتی نمیتوان با مبلمان علی الخصوص مبلمان پارچه ای ست کرد و عیب دیگر آن این است که بر روی آن نمیتوان منبت کاری یا کنده کاری انجام داد.
همانطور که مشاهده نمودید معایب آن بسیار کم و انگشت شمار است اما باید گفت که دارای محاسن و مزایای بسیار زیادی میباشد که به شرح زیر است:
این میز دارای انعطاف پذیری و کارایی بسیار بالا میباشد.
فواید دیگر و مهم تری نیز دارد که عبارت است از:
کوچک شدن خانه ها و فضا منزل؛این میز ها در هر لحظه قابلیت جمع شدن و هموار شدن دارند و میتوان از انها در خانه و خوابگاه و محل کار استفاده کرد.
این میزهای های تاشو دارای قیمت مناسب هستند و همچنین بسیار سبک است و جابه جایی آنها راحت است.
از این میز میتوان برای غذا خوردن سالمندان و بازی کودکان استفاده کرد.
این میز همانطور که قبلا اشاره شد قابلیت این را دارد که در کنار دیوار به صورت نیمه به حالت کنسولی مورد استفاده قرار گیرد که به آن مدل دیواری میگویند.
در کل میتوان گفت این نوع ناهار خوری جمع و جور و پایدار و با دوام است که به روش های مختلف مورد استفاده واقع میشود.
پس از بیان معایب و محاسن در پایان بهتر است به چند نکته کلیدی و مهم اشاره شود:
ناهار خوری تاشو با میزهای تبدیل شونده متفاوت است
ناهار خوری تاشو به صورت کامل جمع و بسته میشوند در حالیکه میزهای تبدیل شونده به طور کامل این توانایی را ندارند.
حواستان به جنسی که انتخاب میکنید باشد چرا که اگر جنس شما کیفیت مناسبی نداشته باشد به مرور زمان خراب شده و امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

صندلی و میز ناهار خوریمبلمان اداریمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *