صندلی اداری صندلی اداری ویژگی صندلی اداری

ویژگی صندلی اداری :

صندلی اداری یکی از مهم ترین ارکان در آسایش کارکنان و کارمندان در یک شرکت است. انسان سال‌ها تجربه کرد تا بفهمد چه چیزی برای نشستن مناسب‌ است. پس از آن هم سال‌ها آزمایش کرد تا بداند که درست نشستن چگونه است. در منزل، محیط کار، خیابان، پارک، سینما و همه جا شما برای نشستن به این وسیله نیاز دارید.

صندلی اداری یکی از لوازمی است . که باید در طراحی و ساخت آن حتما استانداردها و نکات ایمنی و حفاظتی رعایت شود. اگر این استانداردها و نکات ایمنی رعایت نشود، باعث ایجاد امراضی از قبیل: کمردرد و ناراحتی‌های عضلانی و اختلال در سلامتی جسمی می‌شود.

صندلی اداری صندلی اداری ویژگی صندلی اداری svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww

برترین ویژگی های صندلی اداری جامین چوب :

درمورد صندلی‌های مخصوص نوشتن، خواندن و کار با رایانه، ارتفاع صندلی نه باید آنقدر بلند باشد. که پای فرد به زمین نرسد و نه آنقدر کوتاه باشد. .که پشت ران از کف صندلی بلند شود.  و پاها به سمت شکم جمع شوند. صندلی‌های قابل تنظیم 5 پایه بهترین انتخاب هستند.  و کاربردهای بسیاری دارند. یعنی هر فردی می‌تواند متناسب با سلیقه و شرایط خود ارتفاع صندلی را تنظیم کند.

 

کفی صندلی نیز باید نرم باشد اما نه در حدی که شخص مانند مبل در صندلی فرو رود و اجازه جا به جایی نداشته باشد. در چنین حالتی فرد برای مدت طولانی در وضعیتی ثابت قرار می‌گیرد.  و خون رسانی بدنش مختل می‌شود.

همچنین بهتر است صندلی دسته دار باشد . و ارتفاع این دسته قابل تنظیم باشد تا زمانی که شخص استراحت می‌کند.  دستانش را روی آن بگذارد. بهتر است موقع کار کردن دست روی دسته گذاشته نشود . زیرا این حالت باعث ایجاد کشش می‌شود.

 

اموزش صحیح نشستن روی صندلی اداری:

 

–  روی صندلی صاف بنشیند.

– پاهای خود را کامل بر روی زمین قرار بدید.

– برای اینکه کمترین فشار به مفصل ران و زانو وارد شود، نیز ران و ساق پا را در زاویه 90 درجه قرار دهید.

– در صورتی که ‌نمی‌توانید ارتفاع صندلی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که پاهای شما به زمین برسند، از زیرپایی استفاده کنید.

 

حتما در انتخاب صندلی اداری ، دقت لازم را داشته باشید. زیرا افرادی که پشت میز می نشینند. ساعت های زیادی  را روی صندلی می گذرانند. و سلامت گردن و کمر و ستون فقران به این صندلی ها بستگی دارد.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *