ناهارخوری چوبی چوب

فراورده های چوب (قسمت 1) :

ناهارخوری چوبی که از چوب ساخته شده اند . بهتری است بیشتر درباره چوب و مزایا آن بدانیم. یا بطور کلی درخت یکی از کارآمدترین و مفید ترین مصالحی است . که در دسترس بشر قرار دارد شاید به جرأت بتوان گفت که اگر ان را از زندگی بشر حذف می کردند . به طور قطع بسیاری از علوم نمی توانستند. به به این حد به درجه کمال برسند.  زیرا هر شاخه از دانش بشری به گونه ای به

ناهارخوری چوبی که از چوب ساخته شده است. و فرآورده های جانبی آن وابسته است.  مانند صنایع ساختمان-کاغذ سازی- داروسازی(ساختن الکل)- مجسمه سازی-هواپیما سازی-صنایع بسته بندی- سازهای موسیقی و … به طور خلاصه در هر رشته از صنعت چوبه به صورتی نقش فعال دارد.

چوب یکی از عناصری است که بشر از وقتی که خود را شناخت با چوب مأنوس بود به طوری که پاره ای از دانشمندان می گویند به علت اینکه از مصالحی زنده و جان دار است تا به این حد با بشر مأنوس شده است.

 

ناهارخوری چوبی :

در مورد آنکه معلوم کنیم دقیقاً بشر از چه تاریخی چوب را مورد استفاده قرار داده است. باید بگوییم که انسان غارنشین از ان استفاده می کرده. و با نیزه چوبی به شکار می رفت و همچنین از تصاویری که از دوران ما قبل تاریخ در غارها بجامانده چنین برمی آید . که انسان غارنشین برای محافظت محل سکونت خود و همچنین در امر کشاورزی استفاده می کرده است.

به علت خواص فیزیکی منحصر به فردی که دارد همیشه یار و مددکار بشر بوده است. چوب باربر است و از آن می توان در قطعات باربر ساختمان استفاده نمود به طوریکه تقریباً تا صد سال پیش اغلب ساختمان های تهران و سایر نقاط ایران بوسیله تیرهای چوبی مسقف می شود.

ناهارخوری چوبی ناهارخوری چوبی چوب svg xml  3Csvg 20xmlns 3D http 3A 2F 2Fwww

چرا ناهارخوری تمام چوب بخریم؟

امروزه به علت ازدیاد جمعیت و احتیاج به ساختمان های بلند و چندین طبقه و همچنین وارد شدن مصالح مقاوم در صنعت ساختمان مانند فولاد و سیمان،  که می تواند نیروهای کشتی و فشاری عظیمی را تحمل کنند . که به مراتب بزرگتر از نیروی قابل تحمل است رفته رفته چوب بعنوان عنصر اصلی و باربر ساختمان جای خود را به فولاد و سیمان داده .

و خود در قسمتهای دیگر ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. مانند در و پنجره – کمد – کتابخانه – میز و صندلی – مبل – قالبت بندی برای بتن – حصار دور کارگاه – تخته زیر پایی داربست – خرپای زیر شیروانی – قرنیز – شبکه بندی زیر سقف کاذب و …

چوب قرنها تنها منبع انرژی زا برای بشر بود به طوری که تا 100 یا 150 سال پیش 90 درصد حرارت مورد احتیاج منازل مسکونی از ان تامین می شد.  به همین دلیل جنگلهائی که در تمام دنیا سطح بیشتر قاره ها را پوشانیده بودند رفته رفته ازبین رفتند.

 

میز و صندل ناهارخوری چوبی ، صد در صند بهترین انتخاب شما میتواند باشد. و حتی بهترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی منزل میتواند باشد. اما از انجا که قیمت چوب کمی بالاتر از ام دی اف است. بنابر این خرید محصولات تمام چوب را گاهی ترجیح نمی دهیم.  اما اگر از محصولات چوبی استفاده کنید. هزگز پشیمان نخواهید شد.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *